Kolagen do picia na zmarszczki. Czy to dobry sposób na gładką skórę?

Kolagen do picia to produkt, który w ostatnim czasie bije wszelkie rekordy popularności. Określany mianem „rewolucji” w eliminacji zmarszczek, stał się absolutnym „must have” każdej kobiety dbającej o swoją urodę. Czy faktycznie kolagen w formie płynu jest najlepszy? Który warto stosować?

Co to jest kolagen do picia?

Kolagen do picia to nic innego jak kolagen w formie proszku do rozpuszczenia w wodzie, który zapewnia największą przyswajalność i tym samym wykazuje najlepsze i najsilniejsze właściwości. Wbrew pozorom, nie jest to produkt tylko na zmarszczki.

Płynny kolagen może być stosowany także w eliminacji innych problemów, w których sprawdza się kolagen w tabletkach, kremach czy maściach. Tym samym, nie ma najmniejszego problemu by sięgać po kolagen do picia w leczeniu problemów ze stawami.

Powszechnie jednak kolagen reklamowany jest jako środek wspomagający urodę. Najczęściej – jako produkt na zmarszczki. Ma on wygładzać skórę, usuwać bruzdy i zapobiegać innym defektom skórnym. Czy tak się dzieje? Czy faktycznie jest to skuteczny produkt?

Collagen Select – wyjątkowa formuła nie tylko na zmarszczki!

Biorąc „pod lupę” kolagen do picia skoncentrowaliśmy się na konkretnym produkcie, tj. Collagen Select – rozwiązanie, które określane jest mianem prawdziwego „hitu” wśród produktów bazujących na kolagenie.

Collagen Select prócz kolagenu, w swoim składzie ma kilka innych, istotnych dla efektywności składników. Pełen skład prezentuje się następująco (dane pochodzą z ulotki produktu):

Hydrolizat kolagenu – Verisol®; regulator kwasowości – kwas cytrynowy; maltodekstryna; aromat; ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego (Dracocephalum moldavica) – DracoBelle™ Nu; substancja zagęszczająca – guma ksantanowa; substancja zagęszczająca – guma guar; kwas L-askorbinowy (witamina C); barwnik – beta-karoten; cytrynian cynku; substancja słodząca – sukraloza; amid kwasu nikotynowego (niacyna); substancja słodząca – glikozydy stewiolowe; octan retinylu (witamina A); glukonian miedzi; ryboflawina; D-biotyna (biotyna).

Jak nietrudno zauważyć – to znacznie więcej, niż sam kolegen. Wyszliśmy jednak z założenia, że jeśli mamy oceniać produkty z kolagenem, to warto recenzować te najlepsze, a do takich z pewnością zalicza się Collagen Select.

Jak działa kolagen do picia Collagen Select?

Jak przekonuje producent na oficjalnej stronie produktu, Collagen Select to produkt oddziałujący na organizm na wielu płaszczyznach. Do jego kluczowych właściwości możemy zaliczyć:

  • wygładzenie i uelastycznienie skóry
  • nawilżenie skóry
  • redukcja zmarszczek
  • zwiększenie naturalnej produkcji kolagenu w organizmie
  • poprawa wyglądu paznokci i włosów

To na co warto zwrócić szczególną uwagę to fakt, iż Collagen Select prócz kolagenu i ekstraktów roślinnych, dostarcza kluczowych dla urody witamin i minerałów. Ich płynna forma sprawia, że są lepiej przyswajalne, co szybko odbija się na poprawie naszej urody.

Jak smakuje płynny kolagen i jak go stosować?

Niewątpliwą zaletą produktu Collagen Select jest fakt, iż jest smaczny. Występuje co prawda tylko w jednym wariancie smakowym (tropikalnym), nie mniej – jest na tyle dobry, że wiele osób traktuje go jako alternatywę dla napoju.

Zaleca się stosować jedną miarkę proszku na około 200-300 mililitrów wody. Najlepiej stosować podczas posiłków. Nie należy przekraczać zaleconej dawki.

Czy płynny kolagen powoduje skutki uboczne?

Collagen Select, podobnie jak każdy inny kolagen w płynie/proszku – nie jest lekiem. To suplement diety, oparty na naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia składnikach. Do tej pory nie odnotowano skutków ubocznych jego stosowania.

Należy mieć jednak świadomość, że jest to produkt wieloskładnikowy, dlatego też – jakiekolwiek reakcje niepożądane należy zgłaszać lekarzowi. Wszak, być może jesteśmy uczuleni na jeden ze składników, co jest przeciwwskazaniem do stosowania.

Z produktu nie powinny korzystać również: kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci poniżej 18. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *