Powiększanie piersi bez tajemnic. Jakie metody są najlepsze?

Powiększanie piersi to „coś” o czym myśli sporo kobiet. Biust jest ważnym elementem kobiecej urody. Nie dziwi zatem fakt, iż Panie pragnące podkreślać swoje atuty – myślą o jego powiększeniu. Medycyna oferuje multum rozwiązań. Które z nich są najlepsze?

# Powiększenie biustu własną tkanką tłuszczową

Powiększenie biustu przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej to metoda, która stale zyskuje na popularności. Lipomodeling – bo tak nazywa się ten zabieg, polega na przeszczepie wcześniej pobranej i odwirowanej tkanki tłuszczowej. Zabieg sam w sobie – jest bezpieczny, choć trudno go nazwać mało inwazyjnym. Rekonwalescencja przebiega z reguły sprawnie, ale na finalne efekty trzeba nieco poczekać. Warto jednak podkreślić, że rezultaty tego zabiegu dają naturalny efekt. Trudno dostrzec, że zachodziła medyczna ingerencja w wielkość/kształt biustu. Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową ma jeszcze jedną zaletą. Materiał do przeszczepu pobierany jest z okolic brzucha i nóg. Tym samym, nie dość, że powiększamy biust, to możemy nieco odchudzić pozostałe części naszego ciała. Koszt zabiegu zależny jest od jego przebiegu. Zwykle jednak musimy być przygotowani na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

# Wszczepienie implantów piersiowych

Zabieg wykorzystujący silikonowe implanty piersiowe nadal jest zdecydowanie najpopularniejszym. Kobiety chętnie decydują się na wszczepienie przygotowanych silikonowych implantów, gdyż pozwala to uzyskać doskonały, wybrany efekt. Pacjentka może wraz z lekarzem dobrać wielkość, kształt i rodzaj wypełnienia implantów. Biust może być dowolnie powiększony. Co więcej, efekt jest gwarantowany. Niestety, w przeszłości zdarzyły się incydenty, które przyniosły złą sławę tej formie zabiegowej. Jest to zabieg inwazyjny, który wymaga precyzji i doświadczenia. Niezwykle ważne jest zatem to, aby realizować go w dobrych klinikach, pod opieką doświadczonego lekarza. Zabieg wszczepienia implantów piersiowych to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Pełnym efektem można cieszyć się zwykle po 3-4 miesiącach (pełne wygojenie ran po zabiegu).

# Wypełnienie piersi kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Nic więc dziwnego, że jest doskonałym środkiem wypełniającym – jego konsystencja i fakt, iż jest w pełni bezpieczny dla organizmy, sprawia, że znajduje bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wypełnianie piersi kwasem hialuronowym uznawane jest za mało inwazyjny zabieg. Brak bolesności, natychmiastowy efekt i pełne bezpieczeństwo – to cechy zabiegu, które niewątpliwie pozytywnie odbijają się na jego popularności. Wadą wypełniania biustu kwasem hialuronowym jest jednak jego trwałość. Efekt utrzymuje się zwykle od 18 do 24 miesięcy. Po tym czasie, trzeba regularnie dopełniać biust. W przeciwnym wypadku – szybko wróci do swoich naturalnych rozmiarów. Koszt zabiegu zależny jest od ilości kwasu hialuronowego. Jednakowoż zwykle biust o 1-2 rozmiary powiększymy za kilka tysięcy złotych.

# Dieta na powiększenie biustu

Kobiety, które stawiają na naturę – próbują powiększyć piersi poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Czy jest to możliwe? Czy dieta na powiększanie piersi to rozwiązanie, które gwarantuje efekty? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Opinie na temat diety tego typu są naprawdę różnorodne. Z jednej strony możemy przeczytać, że zmiana odżywiania ma wpływ na wielkość biustu, z drugiej zaś strony – pojawiają się głosy sugerujące, że wraz z piersiami rośnie cały organizm, co jest niepożądane. W związku z powyższym – jeśli chcesz powiększyć piersi korzystając z tej metody, musisz przygotować się również na skutki uboczne w postaci zwiększenia obwodów w pasie czy biodrach.

# Tabletki na powiększenie biustu

Rozwiązaniem, po które ochoczo sięga spora grupa kobiet są również tabletki na powiększenie biustu. To metoda – która zyskuje na popularności, na co wpływ ma fakt, iż na rynku pojawiają się coraz skuteczniejsze preparaty. Tabletki na powiększenie biustu oparte są na fitoestrogenach (roślinnych odpowiednikach estrogenów), substancja stymulujących wzrost biustu i innych, naturalnych środkach. Nie są to środki hormonalne.

Sprawdź ranking tabletek na piersi przygotowany przez ekspertów z BioCity.pl.

# Kremy na powiększenie piersi

Metodą, o której można powiedzieć, że co prawda – nie jest skuteczna, ale warta uwagi są kremy. Dlaczego zatem warto sięgać po kremy, które w rzeczywistości nie powiększają biustu? Otóż tego typu produkty pełnią inną rolę i doskonale sprawdzą się w roli preparatów ujędrniających i podnoszących biust. Miseczka biustonosza – nie ulega zmianie, ale podniesiony biust wygląda na większy i prezentuje się po prostu lepiej. Kremy ujędrniające warto stosować także w formie profilaktyki. Podczas wcierania, możemy realizować masaż piersi, który ma ogromne znaczenie dla profilaktyki chorób nowotworowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *