3 najlepsze domowe sposoby, które sprawią, że Twoje zęby będą białe i piękne!

Marzysz o pięknych białych zębach, ale nie stać Cię na profesjonalny zabieg wybielający? Chciałabyś móc uśmiechać się i nie przejmować zażółceniami zębów? Teraz to możliwe! Możesz skorzystać z domowych sposobów, które gwarantują efektywność na całkiem wysokim poziomie!

Receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie, czyli skąd się wzięły domowe sposoby?

Skąd się biorą sprawdzone i skuteczne domowe sposoby? To proste! Niegdyś, kiedy medycyna nie była aż tak rozwinięta, korzystano z produktów spożywczych, ziół i innych środków w różnych celach.

Panie, które dbały o swoją urodę korzystały z różnych środków. Robiono również badania, ale na zdecydowanie mniejszą skalę. Tak o to, przez setki lat wypracowywano formuły, które w naszych domach znane są jako „babcine metody”.

Babcine metody na białe zęby, czyli z czego korzystamy po dziś dzień?

Część metod wykorzystywanych do wybielania zębów odeszło „do lamusa”. Niektóre zaś zachowały się po dziś dzień i są praktykowane przez miliony osób na całym świecie. Co ciekawe, ich efektywność jest na tyle wysoka, że wiele osób traktuje je jako prawdziwą alternatywę dla komercyjnych rozwiązań, tj. past wybielających, pasków z żelem czy węglem aktywnym.

Poniżej prezentujemy 3 najlepsze domowe metody, którym warto się bliżej przyjrzeć!

Soda oczyszczona – metoda, o której wie dosłownie każdy!

Produktem spożywczym, po który najczęściej sięgają Polki i Polacy pragnący wybielić zęby w domowych warunkach jest soda oczyszczona. To związek, który wykazuje szereg właściwości dobrych dla zdrowia i urody, w tym wpływa na kolor zębów.

Największą zaletą wybielania sodą oczyszczoną jest niewątpliwie fakt, iż efekty zauważalne są już po jednorazowym szczotkowaniu. Przy regularnym sięganiu po ten produkt możemy poprawić kolor o kilka tonacji.

Niestety soda oczyszczona ma również wady. Największą z nich jest fakt, iż ze względu na swoje bardzo silne właściwości może prowadzić do uszkodzenia szkliwa. Dlatego też, stomatolodzy nie nigdy nie rekomendują tej metody. Co więcej, odnoszą się do niej więcej, niż krytycznie.

Wybielanie zębów sodą przeprowadza się bardzo prosto. Wystarczy odrobinę sody nałożyć na szczoteczkę, a następnie szczotkować zęby przez około minutę. Po tym czasie, należy dokładnie wypłukać jamę ustną i umyć zęby delikatną pastą do zębów.

Sok z cytryny – nieoczywista metoda dająca doskonałe rezultaty!

Sok z cytryny znany jest ze swoich właściwości wybielający. Nasze mamy i babcie – nierzadko stosowały go do usuwania plam z białych ubrań, czy rozjaśniania włosów. Co istotne, dla zainteresowanych tym artykułem – sok z cytryny wykorzystywany jest również przy wybielaniu zębów. To metoda, ciesząca się sporą popularnością.

Regularne stosowanie soku z cytryny może przynieść naprawdę świetne rezultaty, tj. kolor zębów poprawia się o kilka tonacji. Jest jednak jedno „ale”. Otóż, sok z cytryny to źródło kwasów owocowych, które jak powszechnie wiadomo – nie są szczególnym przyjacielem naszych zębów. Mają degradujący wpływ na szkliwo, co niewątpliwie może okazać się problemem.

Co prawda, poziom zniszczeń nijak ma się do sody oczyszczonej, nie mniej – nadal jest to metoda, którą stomatolodzy uważają za przynoszącą więcej strat, niż pożytku.

Herbata z czystka, czyli bezpiecznie, ale znacznie wolniej!

Czystek to roślina, która przez zwolenników medycyny niekonwencjonalnej uważana jest za pozbawioną wad. Jej szerokie właściwości znane są na całym świecie. Nie każdy ma jednak świadomość, że herbata z suszu ziołowego czystka to dobry sposób na płukankę wybielającą zęby.

Co ważne, w kontekście wyżej wymienionych metod (sody oczyszczonej i soku z cytryny) na białe zęby, czystek zdaje się być bezpieczny. Nie odnotowano by korzystanie z herbaty z czystka miało degradujący wpływ na szkliwo.

Jedyną wadą tej metody jest to, że na efekty przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Czystek działa bezpieczniej, ale i wolniej, co dla niecierpliwych może być przeszkodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *