Chrapanie w ciąży. Czy to anomalia?

Według statystyk niemal 30% kobiet w ciąży boryka się z chrapaniem. Ta przypadłość szczególnie nasila się w trzecim trymestrze.

Chrapanie w ciąży – przyczyny

W trzecim trymestrze w organizmie kobiety dochodzi do zwężenia dróg oddechowych, co uznawane jest za główną przyczynę chrapania. Ponadto, sugeruje się, że za chrapanie może odpowiadać także zbyt duża ilość tłuszczu w organizmie (nadwaga to rzecz naturalna u kobiet w ciąży). Równie często za chrapanie odpowiadają zmiany hormonalne, które wpływaja na obrzęk śluzówki.

Wszystkie wyżej wymienione przyczyny działają podobnie – doprowadzają do swojego rodzaju niedrożności, co może wywoływać głośne chrapanie.

Chrapanie, a stan przedrzucawkowy

Chrapanie może stanowić objaw stanu przedrzucawkowego, który występuje w czasie ciąży oraz połogu. Stan przedrzucawkowy to nic innego jak forma nadciśnienia tętniczego.

140/90 – do takiej wartości potrafi podnieść się ciśnienie tętnicze, co powoduje następujące objawy:

  • bóle głowy
  • zaburzenia ostrości widzenia
  • ból nadbrzusza
  • senność

Czy chrapanie w ciąży stanowi zagrożenie?

Chrapanie może doprowadzić do wystąpienia bezdechu. U kobiet w ciąży taki stan rzecz może zagrażać dziecku, gdyż nasycenie tlenem krwi ulega sporym zmianom.

Według niektórych teorii chrapanie ma bezpośredni związek z tyciem w czasie ciąży, obrzękami na nogach, twarzy, dłoniach i stopach. Ponadto, według badań – u kobiet, które chrapią w ciąży zaobserwowano, że rodzą znacznie częściej dzieci z niską wągą urodzeniową i gorzej punktujące w skali Apgar.

Chrapanie w ciąży – jak leczyć?

W momencie kiedy pojawi się chrapanie, warto poinformować o tym lekarza prowadzącego. Istnieje co najmniej kilka środków, które doskonale radzą sobie z tą dolegliwością. Nie każdy jednak można stosować w ciąży i czasie karmienia.

Warto pamiętać, że do chrapania może przyczyniać się nieodpowiednia dieta, zbyt mała aktywność fizyczna i różnego rodzaju używki. Wpływ na ten proces może mieć również wygoda snu.

Dzisiejsza medycyna oferuje wiele sprawdzonych rozwiązań na chrapanie. Jednym z nich jest Snoran Plus – suplement diety w formie wygodnych tabletek. Przygotowaliśmy dla Państwa recenzję tego preparatu w postaci opinii innych konsumentów.

Czy Snoran Plus działa?

Kajetan6, forum Senior.pl
Z chrapaniem bywało u mnie różnie. Nie chrapałem zawsze, ale bardzo często. Żona zakupiła mi Snoran Plus w formie prezentu (chyba bardziej dla niej, niż dla mnie). Okazał się skuteczny. Wystarczyło suplementować zaledwie przez miesiąc.

Michur1, forum zdrowieiuroda.pl
Bez wątpienia najskuteczniejsze są tabletki Snoran Plus. U mnie zadziałały natychmiast. Już po miesiącu odczułem całkowitą ulgę i przestałem chrapać. Wcześniej stosowałem wiele innych środków, z popularnymi sprayami na czele.

Czy Snoran Plus działa szybko?

Kacper17, forum Wizaz.pl

[..] to jest natychmiastowa pomoc. On (Snoran Plus – przyp.red.) pomógł mi w mig. Tzn. już po dwóch tygodniach zaczęła się poprawa, a po dwóch miesiącach, pozbyłem się go na stałe.

Czy Snoran Plus działa trwale?

Gazela3, forum netkobiety.pl
To co najważniejsze, to fakt, ze Snoran Plus pozwala na trwałą ulgę. Ja zakończyłam kurację przed pół roku, a chrapania jak nie było tak nie ma. Bardzo polecam.

Czy Snoran Plus powoduje skutki uboczne?

PiotrusPan, forum poMesku.org.pl
Poprawa była zauważalna niezwykle szybko. Skutków ubocznych brak. Wręcz przeciwnie – poczułem się znacznie lepiej. Sen jakby stał się nieco głębszy i bardziej mnie regeneruje. POLECAM!!!

Uwaga! W przypadku leczenia chrapania w ciąży – konieczne jest zasięgnięcie rady lekarza. Nawet w pełni naturalne środki mogą nie być zalecane w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *