Dlaczego warto brać czystek?

Jednym z najpopularniejszych ziół wykorzystywanych w profilaktyce i leczeniu chorób jest czystek (Cistus). Część jego właściwości znana jest od dawien dawna. Według badaczy – już w czasach starożytności czystek wykorzystywany był w leczeniu i łagodzeniu ran. Właściwości czystka – jak działa czystek? Czystek to zioło, które przez wielu medyków lubujących się w medycynie niekonwencjonalnej, traktowany jest jako antidotum na „całe zło”. Nie ma się temu co dziwić – liczba właściwości tej rośliny jest przeogromna!

 • Czystek wykazuje właściwości antyoksydacyjne
  Wysoka zawartość polifenoli sprawia, że czystek stanowi świetny antyoksydant. Neutralizuje wolne rodniki, co ogranicza wystąpienie chorób nowotworowych.

 • Czystek opóźnia proces starzenia
  Neutralizacja wolnych rodników przyczynia się również do opóźnienia procesów starzenia. Zmarszczki i inne defekty skórne pojawiają się znacznie później.

 • Czystek hamuje rozwój stanów zapalnych
  Napar z czystka z powodzeniem może być wykorzystywany w celu łagodzenia stanu zapalnego. Działa zarówno od wewnątrz (likwidując infekcje), jak i od zewnątrz. Z powodzeniem stosować go można przy wielu przypadłościach.

 • Czystek działa przeciwgrzybiczo
  Herbata/Napar z czystka to doskonała broń przeciwko grzybom, drożdżakom i innym drobnoustrojom. Zaleca się go stosować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

 • Czystek hamuje alergię
  Działanie alergiczne wywołane jest dużą zawartością polifenoli. Według naukowców – jest ich więcej, niż w winogronach, czerwonym winie czy zielonej herbacie.

 • Czystek redukuje defekty wywołane przez borelizozę
  Szkodliwa działalność bakterii z rodziny Borellia burgdorferi potrafi siać prawdziwe spustoszenie w organizmie człowieka. Jak się okazuje – regularne przyjmowanie czystka może znacząco ograniczyć postęp boreliozy.

 • Czystek wzmacnia odporność
  Działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne i antygrzybiczne sprawia, że osoba, która regularnie przyjmuje czystek (w formie naparu lub tabletek) po prostu nie boryka się z żadnymi infekcjami. Można go stosować zarówno w formie profilaktycznej, jak i leku.

 • Czystek działa przeciwbólowo
  Naukowcy z Turcji udowodnili, że czystek zawiera substancje, które pozwalają zneutralizować różnego rodzaju bóle.

Jak widać, lista właściwości czystka jest naprawdę ogromna. Nie mniej jednak – prawdziwa popularność tej rośliny zielnej bierze się… z jeszcze innej właściwości. A mianowicie:

 • Czystek wspomaga proces odchudzania
  Jak powszechnie wiadomo – nadwaga i otyłość to przypadłości z którymi boryka się mnóstwo ludzi. W Polsce, nadmiar zbędnej kilogramów to problem nawet połowy obywateli. Nic więc dziwnego, że wiele Polaków szuka wygodnego rozwiązania wspomagającego proces odchudzania. Bez cienia wątpliwości, takowym określić można napar/tabletki z czystka. Cistus to roślina, której bogactwo w polifenole jest ogromne. To właśnie za ich sprawą metabolizm pracuje znacznie wydajniej, co przekłada się na lepsze wyniki odchudzania.

Dlaczego warto brać czystek?

Czystek to preparat, który jest w pełni bezpieczny dla naszego organizmu. Nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. Dzięki temu, można powiedzieć, że stosowanie czystka to tylko i wyłącznie korzyści dla organizmu. Czystek to zioło, które cieszy się doskonałymi recenzjami i opiniami. Niesłychanie trudno trafić na jakiekolwiek negatywne oceny tego preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *