Problemy z potencją: jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Impotencja i przedwczesny wytrysk – to dwa intymne problemy, które mogą dosięgać nawet połowy męskiej populacji. Sprawdź jakie są przyczyny tej dolegliwości i jak się z nią uporać.

Impotencja

Impotencja to problem, który dotyczy około 50% mężczyzn powyżej 45 roku życia. Nie każdy jednak mężczyzna przyznaje się do tej wstydliwej przypadłości. Panowie starają się ukryć swoją niemoc przed swoją partnerką i zazwyczaj decydują się na leczenie doraźne.

Impotencja – jakie są przyczyny występowania?

Impotencja to przypadłość, która wywoływana jest zwykle przez niezdrowy tryb życia. Udowodniono, że mężczyźni, którzy się zdrowo prowadzą, mają zdecydowanie lepsze wyniki seksualne, aniżeli Panowie, których tryb życia nie należy do najzdrowszych.

Przede wszystkim na impotencję wpływ ma:

  • niezdrowe odżywianie
  • brak aktywności fizycznej
  • zaburzenia hormonalne
  • przebyte choroby
  • zażywane lekarstwa
  • urazy mechaniczne
  • brak snu
  • niedostateczna ekspozycja ciała na słońce

Impotencja – jak zapobiegać?

Zaburzeniom sprawności seksualnej oczywiście można zapobiegać. Lekarze zwykle sugerują zmianę trybu na zdrowszy. Efektywność takiej profilaktyki zależy w dużej mierze od czasu w którym podejmiemy się wspomnianych zmian. Im szybciej wprowadzimy w życie zdrowe nawyki, tym większa szansa na uniknięcie wspomnianych zaburzeń.

Impotencja – jak leczyć?

W zależności od przyczyny impotencji, lekarz może zalecić jedną z kilku form terapii. Najczęściej stosuje się leczenie farmakologiczne przy wykorzystaniu preparatów doustnych. Rzadziej wykorzystuje się maści i żele do stosowania miejscowego oraz zastrzyki.

Alternatywnym rozwiązaniem są zabiegi chirurgiczne. Endroprotezy silikonowe i bypassy stosuje się w leczeniu impotencji wywołanej miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym oraz urazami mechanicznymi.

Impotencję wynikającą z zaburzeń o charakterze psychicznym leczy się za pomocą psychoterapii. Według statystyk, zaburzenia sprawności seksualne wynikające ze zmian w psychice mężczyzny dotyczą około 10% przypadków.

Warto przy tym zaznaczyć, że mężczyźni zwykle podejmują próby leczenia doraźnego. W aptekach (bez konieczności recepty) dostępne są różne preparaty, które pozwalają osiągnąć wzwód po kilku godzinach od zażycia.

Istotną rolę w leczeniu impotencji pełni również specjalistyczna dieta na potencję.

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesna ejakulacja to problem, który dotyka zarówno młodych, jak i dojrząłych mężczyzn. Przez jednych i drugich, traktowany jako problem niezwykle wstydliwy, niemal jak „tabu”. Cóż, nie ma się temu co dziwić, wszak sprawność seksualna jest dla mężczyzn niezwykle ważna. Jakiekolwiek problemy natury erotycznej uznawane są w męskim środowisku za słabość.

Czy przedwczesny wytrysk da się wyleczyć?

Problem przedwczesnej ejakulacji jak najbardziej podlega leczeniu. W zależności od tego jakie są przyczyny występowania dolegliwości, można podjąć leczenie o charakterze: farmakologicznym, psychoterapeutycznym. Dostępne są także różnego rodzaju suplementy na przedwczesny wytrysk, jednakże ich skuteczność jest wątpliwa.

Przedwczesny wytrysk – nabyty i pierwotny

Medycyna klasyfikuje przedwczesną ejakulację następująco:

Przedwczesny wytrysk pierwotny – czyli ten, który występuje podczas pierwszego zbliżenia (lub jednego z początkowych), ma charakter trwały (przez całe życie) i w większości przypadków kończy się ejakulacją już w pierwszej minucie.

Przedwczesny wytrysk nabyty – może występować po okresie udanych zbliżeń. Wywoływany jest przez uszkodzenia mechaniczne, przeżyte choroby oraz zaburzenia natury psychicznej.

Leczenie przedwczesnego wytrysku

Jak zostało to wspomniane wyżej, leczenie przedwczesnego wytrysku możliwe jest przy wykorzystaniu dwóch formuł: farmakologii oraz psychoterapii. Bardzo często leczenie przebiega dwutorowo – tzn, przy wykorzystaniu obydwóch metod.

Należy pamiętać, że aby podjąć walkę z problemem należy w pierwszej kolejności zdiagnozować przyczyny występowania. W przeciwnym wypadku profilaktyka może okazać się nieskuteczna. W tym celu należy udać się do specjalisty, którego wiedza pozwoli przyśpieszyć leczenie.

Przedwczesny wytrysk stanowi problem powszechny, dlatego też nie ma powodów do wstydu. Im szybciej podejmiesz leczenie, tym większe prawdopodobieństwo, że leczenie przebiegnie pomyślnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *